Milyen szankciók? Amerikai és uniós cégek több milliárd dollárt fizettek Oroszországnak
Sok vállalat a háború kitörése után is maradt Moszkvában, az ország legnagyobb külföldi adózói mind USA-érdekeltségek.
Cikket írt a Nemzetgazdasági Minisztérium külgazdaságért felelős államtitkára a Wall Street Journal európai kiadásának vélemény rovatába - írja az Origo.
Becsey Zsolt, a Nemzetgazdasági Minisztérium külgazdaságért felelős államtitkára a magyar gazdaságpolitika jellegzetességeit magyarázta, és követendő példának nevezte az Európára jellemző megszorítások helyett. A kormány a szokásostól eltérő utat választott, amiről úgy gondolják, hogy a helyes út, ami példaként szolgálhat egész Európa számára. Becsey szerint a gazdaság hat hónapja növekszik, a munkanélküliségi szint csökken, és a forint a világ egyik legjobban teljesítő valutája.
Az államtitkár úgy fogalmazott: jelenleg a megszorítás a divatos frázis Európában, de Magyarország más utat választott, a fenntartható munkahelyteremtésre és növekedésre helyezi a hangsúlyt. Becsey Zsolt ismertette: a magánszektorban 2014-ig 300 ezer, 2020-ig egymillió munkahely megteremtése a cél.
„Hosszabb távon új életre akarjuk kelteni a magánszektort és le akarjuk választani a magyarokat a jóléti államról” - írta az államtitkár. A kormány csökkentette a munkanélküliségi támogatásokat és a gyógyszertámogatásokat, és csökkenti a vállalkozásokat terhelő bürokratikus terheket. A kormány hite szerint a jóléti kiadások csökkentésének a foglalkoztatottság növekedését és a munkaerkölcs javítását kell szolgálnia. „Növekedési céljaink ambiciózusak, de maga a kormány is ambiciózus” - fejtette ki Becsey Zsolt.